Olejki eteryczne do preparatów farmaceutycznych

Naturalne właściwości olejków eterycznych połączone z mocą preparatów farmaceutycznych mogą przyspieszać działanie medykamentów, potęgować ich potencjał leczniczy oraz zdecydowanie poprawiać ich smak i zapach, sprawiając, że przyjmowanie syropów i pastylek jest po prostu przyjemniejsze

Olejki eteryczne w preparatach farmaceutycznych? To najprostszy sposób na bezpieczne podniesienie wartości i jakości leków i suplementów! . Produkujemy olejki eteryczne do preparatów farmaceutycznych, by wspierać Cię w tworzeniu produktów pomagających dzieciom i dorosłym wracać do zdrowia po chorobach i dbać o kondycję na co dzień!

Olejki eteryczne – zastosowanie w medycynie

Olejki eteryczne zastosowanie w medycynie znajdują dzięki swoim właściwościom leczniczym, ale również wyjątkowym zapachom i smakom. To szeroka i bardzo różnorodna pod względem budowy chemicznej grupa, a działania farmakologiczne olejków eterycznych cechuje duża rozpiętość.

Producenci preparatów farmaceutycznych sięgają po olejki przede wszystkim w celu wzmocnienia działania leków i suplementów. Nie mniej ważny w kontekście produkcji farmaceutyków jest smak i zapach olejków eterycznych, które mogą być bezpiecznie stosowane są jako naturalne corigens, czyli substancje skutecznie poprawiające smak i zapach preparatów farmaceutycznych. 

Lecznicze olejki eteryczne – poznaj ich moc!

Naturalne olejki eteryczne są mieszaninami składającymi się z nawet kilkuset związków, stanowiących wtórny metabolit roślin, magazynowany w ich korzeniach, kłączach, zielu, liściach, kwiatach lub owocach. Olejki eteryczne dla farmacji pozyskuje się z roślin, w których zawartość metabolitu wynosi od 1 do 3%. Co mogą zdziałać olejki eteryczne? Jakie moce są ukryte w płynnym złocie?

Wybrane olejki eteryczne do preparatów farmaceutycznych mogą działać: wykrztuśnie, przeciwrobaczo i spazmolitycznie (w obrębie układu pokarmowego), przeciwzapalnie i antyseptycznie, a także moczopędnie lub żółciopędnie. Ponadto olejki mogą potęgować działanie suplementów mających zwiększać łaknienie oraz leków uspokajających. Olejki eteryczne w preparatach do użytku wewnętrznego najczęściej wchodzą w skład syropów i różnego rodzaju tabletek do ssania, ale również złożonych nalewek i tabletek do połykania. 

Farmacja – zastosowanie olejków eterycznych od Pollena Aroma

Jesteś producentem wyrobów medycznych lub farmaceutycznych, opracowujesz receptury leków lub suplementów? Potrzebujesz doskonałej jakości olejków eterycznych, które będziesz mógł zastosować jako komponent swoich preparatów? Produkujemy doskonałe olejki eteryczne, w 100% bezpieczne dla człowieka i środowiska, które mogą by stosowane samodzielnie lub wchodzić w skład rozmaitych produktów.

Nasze zespoły fachowców mają do swojej dyspozycji nowoczesne, świetnie wyposażone laboratorium – każda receptura jest opracowywana z zachowaniem najwyższych standardów i w pełni powtarzalna. Olejki eteryczne do preparatów farmaceutycznych pozyskujemy na drodze destylacji z wodą, mechanicznej ekstrakcji lub suchej destylacji, zgodnie z normą ISO-PN-86497.

Do produkcji olejków wykorzystujemy wyłącznie rośliny pochodzące od sprawdzonych dostawców i z certyfikowanych upraw.   

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie?

Zostaw swój numer telefonu, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą    • FSZ Pollena-Aroma Sp. z o.o.
    • ul. Przemysłowa 14
    • 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki