Olejki eteryczne do pasz i artykułów dla zwierząt

Współczesny człowiek zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest jakość pasz i artykułów dla zwierząt, dlatego z coraz większą troską i uwagą monitoruje i kontroluje produkcję żywności, jej składowanie i transport, import i eksport oraz sprzedaż detaliczną

Żywienie zwierząt to ogromna odpowiedzialność za ich zdrowie i kondycję, ale również wartość produktów spożywczych pochodzenia zwierzęcego. .

Wszystko jednak zaczyna się od najwyższej jakości surowców, które wchodzą w skład produktów żywnościowych! Pasze i karmy dla zwierząt powinny być skomponowane w taki sposób, by w pełni zaspokajać zapotrzebowanie poszczególnych zwierząt na wartości odżywcze, witaminy i minerały. Olejki eteryczne to naturalne substancje, które mogą stanowić ważny komponent produktów żywnościowych dla zwierząt domowych i hodowlanych, przekładać się pozytywnie na dobrostan zwierząt i usprawniać procesy ich żywienia.

Bezpieczne olejki eteryczne dla zwierząt domowych i hodowlanych

Wybrane olejki eteryczne mogą być bezpiecznie stosowane jako dodatek do produktów dietetycznych dla zwierząt, podnosić ich wartość i smaczność oraz pozytywnie przekładać się na zdrowie i samopoczucie zwierząt. Dodatkowo, wziąwszy pod uwagę, jak istotną rolę odgrywa u wielu gatunków zwierząt węch – wzbogacanie karmy olejkami eterycznymi wydaje się tym bardziej uzasadnione.

To właśnie olejki eteryczne dla psów i olejki eteryczne dla kota są w znacznej mierze odpowiedzialne za występowanie zjawiska tzw. preferencji pokarmowej! Ponadto olejki eteryczne dla koni, olejki eteryczne dla kur i gołębi czy olejki eteryczne dla drobiu mogą pośrednio przekładać się na trawienie (poprzez wzmożenie wydzielania gruczołów trawiennych) i poszerzać wrażenia smakowe.

Olejki eteryczne mogą również wpływać na system nerwowy zwierząt, działając wyciszająco i kojąco, pobudzająco i energetyzująco, otępiająco lub podniecająco. 

Jak produkujemy naturalne olejki eteryczne? 

Olejki eteryczne, które mają trafić do paszy, karmy i różnego rodzaju artykułów dla zwierząt produkujemy z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych, zgodnie z normą ISO-PN-86497, w nowoczesnym, doskonale wyposażonym laboratorium. Naturalne substancje roślinne pozyskujemy z wykorzystaniem jednej z dopuszczalnych metod: destylacji z wodą (destylacji wodno – parowej lub destylacji parą wodną), mechanicznej ekstrakcji lub suchej destylacji. 

Do produkcji olejków eterycznych wykorzystujemy wyłącznie surowce najwyższej jakości, pochodzące od sprawdzonych dostawców i z certyfikowanych upraw. 

Olejki eteryczne – mieszanki najwyższej jakości od Pollena Aroma

Nasze olejki eteryczne to mieszanki najwyższej jakości, które mogą wzbogacić skład dowolnej paszy, karmy, przekąsek i innych artykułów spożywczych dla zwierząt. To specjalnie wyselekcjonowane produkty, które są w 100% bezpieczne dla zwierząt domowych i hodowlanych, podlegają rygorystycznym badaniom i są pozyskiwane wyłącznie ze sprawdzonych surowców.

Wszystkie receptury opracowują nasze zespoły doświadczonych specjalistów, posiadających rozległą wiedzę technologiczną oraz bogate doświadczenie. Działamy zawsze zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami i wytycznymi oraz odpowiednimi normami. 

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie?

Zostaw swój numer telefonu, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą    • FSZ Pollena-Aroma Sp. z o.o.
    • ul. Przemysłowa 14
    • 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki