Olejki eteryczne dla rolnictwa

Sukces w rolnictwie zależy od wielu czynników. Zasadzenie i nawadnianie roślin to najczęściej zbyt mało, by móc cieszyć się obfitymi plonami! Uprawy wymagają stałej, bezpośredniej kontroli oraz uważnego monitorowania i skutecznego eliminowania ewentualnych zagrożeń.

Efektywność Twojej pracy i satysfakcja z jakości i wielkości plonów zależy w dużej mierze od odpowiedniego podejścia do ochrony roślin. Twoje uprawy mogą wymagać przeprowadzenia zabiegów insektycydowych, fungicydowych i herbicydowych. Zabiegi powinny być wykonane na czas i z użyciem najwyższej jakości środków. Nowoczesną alternatywą dla syntetycznych pestycydów są ekologiczne środki ochrony roślin. Olejki eteryczne w rolnictwie? Są wykorzystywane m.in. właśnie do produkcji bezpiecznych dla środowiska oraz niegroźnych dla ludzi i zwierząt środków do zwalczania szkodników i chwastów oraz grzybów i pleśni. 

Rolnictwo – zastosowanie olejków eterycznych

Olejki eteryczne w rolnictwie pozwalają na produkcję naturalnych i skutecznych pestycydów, na które szkodniki uodparniają się zdecydowanie wolniej lub w ogóle (w porównaniu do insektycydów chemicznych). W rolnictwie zastosowanie znajdują m.in. olejki: waniliowe i pomarańczowe (pozwalają zdecydowanie ograniczyć populację wołka zbożowego), miętowe, kminkowe, tymiankowe, lawendowe i eukaliptusowe (hamują rozwój grzybów).

Pestycydy z olejkami eterycznymi mogą działać owadobójczo lub odstraszająco, całkowicie likwidować zagrożenia lub znacząco je ograniczać i spowalniać rozwój. Częstotliwość i intensywność zabiegów z użyciem olejków eterycznych dla rolnictwa zależności od potrzeb danej uprawy, etapu wzrostu i rozwoju roślin oraz pory roku i aktualnej sytuacji pogodowej – różne warunki atmosferyczne mogą indukować rozmaite problemy w rolnictwie, olejki eteryczne stosunkowo szybko utleniają się i rozkładają pod wpływem słońca. 

Ekologiczne olejki eteryczne – bezpieczne dla upraw

Współczesny świat wymaga naszego odpowiedzialnego podejścia do ekologii – na każdej płaszczyźnie, w codziennym życiu i mniejszych, bądź większych biznesach. Ekologiczne rozwiązania coraz częściej znajdują zastosowanie również w rolnictwie. To doskonała wiadomość dla wszystkich konsumentów korzystających z owoców pracy rolników! Ekologiczne olejki eteryczne pozytywnie przekładają się na bezpieczeństwo plonów, ich jakość i smaczność. Ponadto bio olejki eteryczne mogą być mieszane z konwencjonalnymi pestycydami, co umożliwia ograniczenie ilości używanych syntetycznych środków ochrony roślin nawet o połowę! 

Olejki eteryczne w rolnictwie? Wybierz produkty Pollena Aroma!

Nasze olejki eteryczne to produkty doskonałej jakości, które wytwarzamy zawsze z zachowaniem odpowiednich standardów, zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, wymogami i normami. Zespoły specjalistów Pollena Aroma mają do swojej dyspozycji nowoczesne, świetnie wyposażone laboratorium, dzięki czemu każda receptura może być opracowana z najwyższą precyzją i w pełni odtwarzalna. Naszym celem jest wspieranie zrównoważonego rolnictwa i upraw ekologicznych. 

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie?

Zostaw swój numer telefonu, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą    • FSZ Pollena-Aroma Sp. z o.o.
    • ul. Przemysłowa 14
    • 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki