Kosmetyka i aromaterapia

Od lat rozwijamy potencjał i właściwości zapachu. Olejki do aromaterapii Dr Beta to skondensowana, czysta przyjemność oraz potencjał leczniczy. Dbamy o ich najwyższą jakość i najlepsze pochodzenie.

Kosmetyka to ogólne pojęcie, pod którym kryje się szeroki wachlarz zabiegów i preparatów stosowanych w celu efektywnej pielęgnacji i upiększania ciała. Aromaterapia to z kolei jedna z najstarszych gałęzi medycyny naturalnej, nazywana powszechnie leczeniem zapachem. Zastosowanie aromaterapii w kosmetyce wynosi tę druga na wyższy poziom przyjemności i skuteczności, pozwala zatroszczyć się o nasze ciało w sposób holistyczny, potęgując intensywność doznań i działań.

Olejki eteryczne w kosmetyce mogą stanowić jeden z najbardziej wyrazistych komponentów w produktach do pielęgnacji skóry i włosów! Są gwarantem nie tylko perfekcyjnego zapachu, ale mogą również pozytywnie wpływać na kondycję skóry lub włosów, pobudzać metabolizm komórkowy, przyspieszać tempo procesów regeneracyjnych oraz mieć działanie odmładzające. 

Aromaterapia w kosmetyce – zastosowanie

Aromaterapia w kosmetyce może być wykorzystywana na wiele różnych sposobów, stanowić kluczowy element danego zabiegu lub istotnie uzupełniać i wzmacniać jego działanie. Olejki eteryczne stosowane w kosmetyce mogą być używane m.in. do nawaniania pomieszczeń, w których odbywają się zabiegi oraz do inhalacji.

Właściwości olejków eterycznych pozwalają sięgać po nie również podczas masaży aromaterapeutycznych – miejscowych i ogólnych, mających działanie zarówno lecznicze, jak i relaksacyjne. Kąpiele aromaterapeutyczne z wykorzystaniem olejków eterycznych doskonale wpływają na nasze samopoczucie, obniżają poziom stresu i zmęczenia oraz sprzyjają wyciszeniu. Mogą również wspomagać leczenie problemów skórnych oraz redukcję cellulitu. 

Surowce naturalne i olejki eteryczne stosowane w kosmetyce

Olejki eteryczne to w pełni naturalne substancje, które uzyskujemy z różnych części roślin, m.in.: kwiatów (np. olejek jaśminowy), liści (np. olejek rozmarynowy), korzeni (np. olejek imbirowy), kory (np. olejek cynamonowy) czy owoców (np. olejek cytrynowy).

Współcześnie produkuje się olejki eteryczne z ponad dwustu roślin, a do najbogatszych źródeł tych cennych substancji zaliczają się drzewa iglaste (przede wszystkim cedr, sosna i jodła), rośliny z rodziny baldaszkowatych (m.in. kminek, fenkuł i anyż) oraz mirtowatych (m.in. mirt, eukaliptus i goździkowiec). 

Nasi specjaliści sięgają wyłącznie po sprawdzone surowce, których jakości i pochodzenia są pewni. Nasze olejki powstają w nowoczesnym, doskonale wyposażonym laboratorium, dzięki czemu proces ich produkcji oraz opracowywania i odtwarzania receptur jest ściśle kontrolowany i przebiega w optymalnych warunkach, zawsze z zachowaniem najwyższych standardów. 

Olejki eteryczne w kosmetyce od Pollena Aroma

Kochamy zapachy, a nasza miłość do olejków eterycznych i aromaterapii daje niezwykłe owoce! Marka Dr Beta to najwyższej jakości olejki, perfekcyjnie skondensowane i idealnie intensywne – dokładnie takie, jakie powinny być! Ich doskonała struktura i właściwości zapachowe zapewniają czystą przyjemność stosowania. To również ogromny potencjał leczniczy, który nasi Klienci mogą wykorzystać wedle własnego uznania, potrzeb i pomysłów. 

Olejki aromaterapeutyczne

Z olejkami eterycznymi ściśle związane jest pojęcie aromaterapii. Aromaterapia jest znaną i cenioną od wielu tysięcy lat gałęzią medycyny naturalnej, a zmysł zapachu jednym z najstarszych stworzonych przez naturę. Skąd jednak wzięło się nasze zamiłowanie do tej dziedziny?

Dr Beta – olejki eteryczne do aromaterapii

Dzięki wyjątkowej współpracy ze specjalistami, Dr Iwoną Konopacką-Brudą i Dr Władysław S. Brudem, stale się rozwijamy i z przyjemnością stawiamy czoła nowym zapachowym wyzwaniom. Konsekwentnie pracujemy nad najwyższymi standardami, rygorystycznie przestrzegając wszelkich norm i przepisów oraz szczegółowo kontrolując pochodzenie surowców, z których komponujemy wyroby sygnowane logiem Dr Beta. 

Jesteśmy dumni z siebie i z Państwa, że od tak wielu lat wspólnie kroczymy ścieżką zapachowej przyjemności. Z ekscytacją otwieramy się na kolejne możliwości i wyzwania.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie?

Zostaw swój numer telefonu, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą    • FSZ Pollena-Aroma Sp. z o.o.
    • ul. Przemysłowa 14
    • 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki