Kosmetyki sezonowe

Korzystając z dobrodziejstw przyrody, tworzymy produkty oparte na składnikach dostępnych sezonowo. Te wyjątkowe kosmetyki charakteryzują się niezapomnianymi zapachami, delikatnością i skutecznością stosowania. Kwitnące dary natury przetwarzamy z najwyższą starannością, by w pełni wykorzystać ich pielęgnacyjny potencjał.

Czas na naturę – aromaty do kosmetyków

Olejek eteryczny jest osobliwą substancją, która ma bogate spektrum zastosowania w szeroko rozumianej kosmetyce oraz w przemysłach perfumeryjnym i terapeutycznym (ziołoleczniczym). Prawdziwy sekret skrywa się w roślinach olejkodajnych, czyli takich które zawierają powyżej 0,01% olejku eterycznego. Już sama nazwa eteryczny przyprawia o wielkie emocje.

Eteryczny, inaczej zwiewny, lotny, lekki, subtelny. Zawsze tajemniczy i majestatycznie wonny. Olejek jest ekstraktem aromatycznej rośliny, który powstaje w procesie destylacji, wytłaczania lub ekstrakcji lotnymi rozpuszczalnikami suszonych lub świeżych roślin. Wyróżnia się do 2000 gatunków rośli olejkodajnych. Każda z nich kryje w sobie wyjątkową, aromatyczną historię, która powstaje przy współpracy z naturą. Cała przyroda jest zaangażowana w proces (s)tworzenia tego co najcenniejsze.

Sezon na esencje natury

Proces pozyskiwania olejku eterycznego z danej rośliny jest prawdziwym arcydziełem skrupulatnej pracy. Wciąż pozostaje wyzwaniem precyzyjne określenie składu chemicznego danego ekstraktu ponieważ bywa on zmienny i jest uzależniony chociażby od pory dnia. Tajemnicza ulotność… Wydobyty ekstrakt znajduje swoje przeznaczenie w niezliczonej liczbie produktów, z którymi mamy do czynienia na co dzień.

Aromaty są wszechobecne i działają na nas nieustannie. Czy można zatem określić, kiedy dany aromat ma swój najlepszy czas? Tak, można. Zawsze. Natura nie przestaje i nigdy nie przestanie zaskakiwać nas swoimi dobrodziejstwami. Odkrywamy i przygotowujemy je dla Was.

Czas na sezonowe aromaty kosmetyczne jest równie subtelną kwestią co emocje związane z docelowym zapachem. Można powiedzieć, że unikatową cechą olejku jest fakt, iż działa on na nasze receptory węchu i wyobraźnię.
Lawenda, anyż, migdał, pomarańcza, eukaliptus, mięta, wanilia, cytryna, szałwia, melisa, tymianek, konwalia, róża, imbir goździk, jałowiec, bergamotka, gerania, rumianek, tymianek, sosna, piołun, cedr… Każda z tych roślin obfituje w oryginalną wonność. A to tylko nieliczne z dostępnych.

Aromaty do kosmetyków sezonowych

Rośliny olejkodajne pozwalają nam na uzyskanie wyjątkowych ekstraktów, z których tworzymy unikatowe kosmetyki. Z aptekarską starannością wydobywamy niezapomniane zapachy i dajemy im nowe przeznaczenie. Natura ma swój biologiczny rytm, do którego należy podchodzić z szacunkiem, uwagą i zachwytem. Dokładnie tak pracujemy.

Wszystko po to, aby wykorzystać pielęgnacyjny potencjał kwitnących darów w sposób kompletny i najbardziej wydajny. Kosmetyki sezonowe powinny zapewniać wszechstronne działanie w zależności od pory roku. Na przykład w porze letniej powinny być nasycone świeżością, upajającą i subtelną aurą lekkości i powinny być przyjazne dla naszej skóry. Wtedy właśnie idealnie sprawdzają się olejki eteryczne z róży, jaśminu, dojrzewających owoców jabłoni, truskawek, moreli czy melona.

Ekstrakty te doskonale nadają się do pielęgnacji naszej skóry i włosów. Nadają blasku i zdrowia.
Naszej pracy przyświeca nieustannie jakość oraz misja oddania produktu, który zachwyca przy każdym kontakcie.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie?

Zostaw swój numer telefonu, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą    • FSZ Pollena-Aroma Sp. z o.o.
    • ul. Przemysłowa 14
    • 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki