Naturalne olejki do twarzy i ciała – jakie warto stosować?
Olejki naturalne to twarzy i ciała to produkty, które coraz częściej goszczą w kosmetyczkach nowoczesnych kobiet i mężczyzn, osób szukających naturalnych rozwiązań kosmetycznych, bezkonkurencyjnej jakości i maksymalnej mocy aktywnych składników. Naturalne olejki do pielęgnacji twarzy i ciała to właśnie takie preparaty! W 100% naturalne, bez wody, zbędnych wypełniaczy, konserwantów i barwników, wyróżniające się szerokim spektrum działania i skutecznością docierania w głąb skóry. Jakie olejki warto stosować?
Olejki do twarzy i ciała – naturalne wsparcie dla Twojej skóry
Naturalne olejki do twarzy i ciała to kwintesencja nowoczesnego podejścia do pielęgnacji skóry. Najwyższej jakości olejki do ciała i twarzy to 100% naturalnych surowców, a co za tym idzie – bogactwo niezbędnych dla skóry elementów: nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin i antyoksydantów oraz fitosteroli. Olejki skutecznie przenikają przez warstwę rogową skóry (na której zatrzymuje się większość tradycyjnych kremów i balsamów), intensywnie ją nawilżając i natłuszczając, wzmacniając i regenerując, łagodząc podrażnienia i wykazując działanie przeciwstarzeniowe.
Odpowiednio dobrane naturalne olejki do twarzy i ciała mogą zastąpić większość dotychczas używanych kremów i balsamów. Możesz je również traktować jako intensywnie odżywczy, aktywny dodatek do ulubionych kosmetyków: kremów, balsamów czy serum.
Rodzaje naturalnych olejków do skóry – schnące, półschnące i nieschnące
Wybór konkretnego rodzaju olejku powinien być zawsze podyktowany potrzebami Twojej skóry. Postaw na olejki w 100% naturalne, bez dodatków zapachowych, barwników i konserwantów. Najbogatsze w składniki aktywne są olejki tłoczone na zimno. To produkty z wysoka zawartością wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (Omega-3 i Omega-6), które w głównej mierze odpowiadają za prawidłowe nawilżenie skóry, jej elastyczność i jędrność. I to właśnie zawartość wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, decyduje o podziale olejków na: olejki schnące, olejki półschnące i olejki nieschnące.
Jaki olejek na twarz zastosować w przypadku cery suchej i wrażliwej, mieszanej lub tłustej? Jakie naturalne olejki do ciała sprawdzą się w pielęgnacji Twojej skóry we wszystkich partiach ciała?
Naturalne olejki do twarzy i ciała – schnące
Schnące olejki naturalne do twarzy i ciała mają lekką konsystencję, szybko się wchłaniają i nie pozostawiają na skórze śladu w postaci tłustego filmu. Ponad 50% ich składu stanowią wielonienasycone kwasy tłuszczowe. To produkty idealne do pielęgnacji skóry tłustej i problematycznej. Do najbardziej cenionych przedstawicieli olejków schnących należą: olej konopny, olej lniany, olej z ogórecznika, olej z czarnuszki, olej rokitnikowy, olej z wiesiołka oraz olej z pestek winogron.
Olejki naturalne do twarzy i ciała – półschnące
Półschnące olejki naturalne do ciała i twarzy zawierają od 20 do 50% wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. To olejki o stosunkowo lekkiej i bardzo przyjemnej konsystencji, które mogą pozostawiać na skórze delikatny film. Olejki półschnące sprawdzają się w pielęgnacji skóry normalnej i mieszanej. Do najpopularniejszych przedstawicieli tej kategorii należą olej ze słodkich migdałów, olej z krokosza, olej z nasion bawełny, olej arganowy, olej z pestek moreli oraz olej słonecznikowy i sezamowy.
Naturalne olejki do twarzy i ciała – nieschnące
Nieschnące naturalne olejki do ciała i twarzy to produkty, w których kwasy Omega-3 i Omega-6 stanowią mniej niż 20% składu. Wyróżnia je zdecydowanie cięższa od olejów schnących i półschnących konsystencja. Nałożone na skórę wchłaniają się bardzo wolno i pozostawiają na skrze tłustą warstwę.
Olejki nieschnące poleca się przede wszystkim do pielęgnacji skóry suchej i dojrzałej, które wymagają naprawdę intensywnego i dogłębnego nawilżenia. Olejki nieschnące to m.in.: olej kokosowy, olej makadamia, olej z awokado, oleje z pestek dyni i brzoskwini, a także olej z orzechów laskowych, oliwek i kiełków pszenicy.
Jaki olejek na twarz? Weź pod lupę komedogenność!
Naturalne olejki do twarzy to szeroki wachlarze świetnych kosmetyków pielęgnacyjnych i myjących. Wybierając produkt idealnie dopasowany do rodzaju cery i jej specjalnych potrzeb – warto dodatkowo przeanalizować kwestię komedogenności. O czym mowa? Komedogenność to skłonność do zapychania porów skóry, która może przekładać się na powstawanie na skórze zaskórników i nieestetycznych wyprysków.
Specjaliści opracowali sześciostopniową skalę komedogenności, dzięki której możesz świadomie wybierać kosmetyki odpowiednie dla Ciebie i Twojej skóry:
- 0 – produkty niekomedogenne (brak komedogenności); przykładowe olejki z grupy „zero”: arganowy, konopny, inca inchi, krokoszowy, z opuncji figowej, z pestek malin, z ziaren kawy;
- 1 – produkty o bardzo niskiej komedogenności; przykładowe olejki z grupy „jeden”: jojoba, rycynowy, z czarnej porzeczki, z nagietka, z dzikiej róży, z marakui, z pesek granatu;
- 2 – produkty o umiarkowanie niskiej komedogenności; przykładowe olejki z grupy „dwa”: arachidowy, sezamowy, awokado, czarnuszki, wiesiołka, lniany oraz z pestek dyni, moreli, śliwek;
- 3 – produkty o umiarkowanej komedogenności; przykładowe olejki z grupy „trzy”: makadamia, sojowy, z nasion bawełny, z maruli i kukurydziany;
- 4 – produkty z dość wysoką komedogennością; olejki z grupy „cztery”: kokosowy i palmowy
- 5 – produkty z wysoką komedogennością; olejek z grupy „pięć”: z kiełków pszenicy.
Olejki naturalne do twarzy o umiarkowanej, dość wysokiej i wysokiej komedogenności nie powinny być stosowane przez osoby z cerą tłustą, cerą trądzikową oraz cerą ze skłonnościami do zaskórników.
Podsumowanie
Naturalne olejki do twarzy i ciała to doskonałej jakości produkty, które sprawdzają się w pielęgnacji wszystkich rodzajów cery i skóry. To preparaty charakteryzujące się optymalną intensywnością działania składników aktywnych – wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin i antyoksydantów.
Olejki naturalne do ciała i twarzy dogłębnie nawilżają, natłuszczają i odżywiają skórę. Wybierz rodzaj preparatu dopasowany do potrzeb Twojej skóry (olejki schnące do cery tłustej, olejki półschnące do skóry normalnej i mieszanej, olejki nieschnące do skóry suchej i dojrzałej) i ciesz się jej doskonałym wyglądem i kondycją!